Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

Van17°CHafif Sağanak Yağışlı

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftci Erciş’te

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftci Erciş’te
28 Ekim 2016
Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftci Erciş’te

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Van’ın Erciş ilçesinde bir dizi incelemelerde bulunarak, ziyaretler gerçekleştirdi.

Öğle saatlerinde karayolu ile Van’dan Erciş’e gelen Bakan Yardımcısı Çiftci, AK Parti Erciş İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ettikten sonra Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar’ı makamında ziyaret etti. İlçenin sorunları hakkında Kaymakam Yaşar’dan bilgi alan Çiftci, ardından silahlı saldırı sonucu öldürülen Latifiye Mahalle Muhtarı Mehmet Şefik Doğu’nun ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Çiftci ile beraberindekiler, daha sonra Erciş Ticaret ve Sanayi Odası’na geçti. Onuruna verilen yemeğe katılan Çiftci, burada Ercişli oda başkanlarını tek tek dinleyerek not aldı. Erciş’in hak ettiği yere gelmesi için tüm imkanların seferber edildiğini belirten Çiftci, AK Parti hükümetinin birçok alanda Erciş’e devasa yatırımlar yaptığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın Erciş’in sorunlarının çözümü noktasında kendilerine talimatları olduğunu aktaran Çiftci, kentsel dönüşüm için TOKİ ile toplantılar yapıldığını ve şubat veya mart gibi temel atılacağını söyledi. Çiftci, “Birinci etap, birinci bölüm bittikten sonra iki ve üçüncü bölümlerde yapılacaktır. Şu ana kadar birinci bölüm için 100 milyon TL civarında bir kamulaşma bedeli ödendi. Kentsel dönüşüm bilindiği gibi ağır, zorlu ve ciddi bir iştir. Türkiye’nin her tarafında da zaman ve sabır istiyor. Burada kentsel dönüşümün olmaması için bir takım insanlar çok büyük gayret gösterdiler. Ama hamdolsun hep birlikte direndik ve bu işin sonuna geldik. Bizler hiçbir esnafımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Gerektiğinde esnafımıza kira yardımları yapılacak. Gerekirse geçici dükkanlar bile yapılacaktır. Temel amacımız Erciş’in geleceğidir. Erciş’e yapılacak olan hizmetlerdir. Bu meyanda oda başkanlarımızla hep istişare içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Erciş’e Sosyal Güvenlik Kurumu binası yapılması için Erciş Ticaret Odası yanında yer tahsis edildiğini belirten Çiftci, “İmar konusunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda çözdük. Bina yapım ruhsatı alındı ve ihalesine de çıktık. Önümüzdeki günlerde inşallah Erciş Sosyal Güvenlik Kurumu binası inşaatını başlatacağız. Yine bizim için çok önemli olan, ancak uzun zamandır sıkıntı yaşadığımız kültür merkezi binası var. Bir ara yer sıkıntısı yüzünden durduruldu. Bu konuda da yakın zamanda kültür merkezi binasının yapımını da gerçekleştireceğiz. Erciş Sanayi Köprülü Kavşak inşaatında da son aşamaya gelindi. Yakın zamanda hizmete açılacaktır. Erciş’te açık ve kapalı cezaevlerinin yenilenmesi var. Bu binaların da yakında temellerini hep birlikte atacağız. Belediye başkanlığım döneminde Erciş’te başlattığımız ve şu anda devam eden AB kaynaklı Erciş içme suyu temini projesi de tüm hızıyla devam etmektedir. Yine Morgedik Barajı’nda DSİ aracılığıyla yaptırılan ve şehre ikinci içme suyu getirme projesi de tam gaz devam etmektedir. Yıl sonu itibariyle bitirilip hizmete geçirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Erciş için önemli projelerden birinin de devlet hastanesi inşaatı olduğunu söyleyen Çiftci, “En büyük talihsizlik yüklenici firmanın zayıf olmasıdır. Hafta sonu Sağlık Bakanımızla görüştüm. TOKİ ile sürekli görüşüp konuyu yakından takip ediyorum. Bitmesi için de büyük gayret sarf ediyoruz. Gayretimiz yıl sonuna kadar hastane inşaatını faaliyete geçirmektir. Organize sanayi de Erciş’imiz için büyük bir projedir. Burada da son aşamaya geldik. İnşallah önümdeki günlerde artık ihale sürecine başlıyoruz. Organize sanayi de Erciş’e hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Erciş Ticaret Odası Başkanlığı tarafından Erciş’e ve bölgeye yaptığı katkılardan dolayı Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci ile İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın’a şükran plaketi verildi. Bakan Yardımcısı Çiftci ile beraberindekiler, Erciş’ten ayrılarak Van’a hareket etti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Hangi Durumlarda İmplant Uygulanabilir?

Hangi Durumlarda İmplant Uygulanabilir?İmplantlar, insan vücuduna yerleştirilen yapay nesnelerdir. Dental implantlar

Van Çeviri Büroları

Van Çeviri BürolarıUlaşması kolay olmayan çeviri hizmetini diğer illerimizde olduğu gibi Van ilimizde

Faruk Alpaslan, ‘Servis araç sayıları artmayacak’

Faruk Alpaslan, ‘Servis araç sayıları artmayacak’Ziya Türk’ün Haberi   Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan

RastgeleSeçilen İçerik

EN ÇOK OKUNANLAR

Ramazan Çelik’in Eşi Zeynep Çelik Toprağa Verildi

Ramazan Çelik’in Eşi Zeynep Çelik Toprağa VerildiAnkara’da yoğun bakımda 6 gün tedavi gören ve kurtarılamayarak hayatını

Van İş Dünyasında Öne Çıkan 20 İsim

Van İş Dünyasında Öne Çıkan 20 İsimTürkiye ve Van’da gündem çok yoğun. Türkiye’nin ve buna paralel Van’ın

Van’da İlk Kez 21 Projeden 10’u Ar-Ge Desteği Aldı

Van’da İlk Kez 21 Projeden 10’u Ar-Ge Desteği AldıVan’da 2013 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) bünyesinde kurulan