Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

Van17°CHafif Sağanak Yağışlı

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Hangi Durumlarda İmplant Uygulanabilir?

Ana Sayfa » Haberler » Sağlık » Hangi Durumlarda İmplant Uygulanabilir?
01 Ekim 2018
Hangi Durumlarda İmplant Uygulanabilir?

İmplantlar, insan vücuduna yerleştirilen yapay nesnelerdir. Dental implantlar ise kaybedilen dişlere eski fonksiyonlarını ve estetik görünümlerini kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Titanyumdan yapılan bu diş kökleri uzun yıllardan bu yana kullanılmaktadır.

Son 20 yılda diş hekimliğindeki teknolojik gelişmeler sayesinde implant tedavisinde başarı oranı %98’lere kadar çıkmıştır.

Son derece dayanıklı bir malzeme olan titanyum, vücut için doku dostu olarak kabul edilir. Vücudumuzla biyolojik uyumluluğu son derece yüksek olan titanyumun alerjiye neden olma riski de oldukça düşüktür.

Titanyum aynı zamanda vücudun yabancı maddelere olan tepkisini de en aza indirgeme özelliği taşır.

Diş kaybı, psikolojik ve sosyolojik sorunlara neden olmanın ve yüz estetiğine gölge düşürmenin yanı sıra sindirim sorunlarını, beslenme zorluklarını ve konuşma bozukluklarını da beraberinde getirebilir. Bu yüzden de diş kayıplarının giderilmesi hem kişinin kendini daha çekici hissetmesi hem de sağlıklı bir yaşam sürmesi adına elzemdir.

Diş eksikliklerinin giderilmesinde doğal dişlere bağlı köprü protezlerden, takılıp çıkarılabilen hareketli protezlerden yararlanılabileceği gibi implant destekli protezler de tercih edilebilir.

Tek bir dişin ya da birden fazla dişin eksikliğinde şayet ağızda implantları yerleştirmeye uygun ölçüde kemik bulunuyorsa hastanın genel sağlığının ve ağız bakımının uygun olması durumunda, hastaya implant tedavisi uygulanabilir.

Hangi Durumlarda İmplant Uygulanabilir?

Tek veya daha fazla diş eksikliklerinde: Diş dizisinde yer alan tek bir dişin kaybı durumunda kaybedilen dişin yerine yeni bir implantın yapıldığı tedavi şeklidir. Kaybedilen diş sayısının birden çok olduğu hallerde ise kaybedilen diş kadar implant tedavisi gerçekleştirilebilir.

Tam dişsizliklerde: Ağızda hiç diş kalmaması durumunda, kişide bulantı refleksi mevcutsa ve protez tutuculuğu yeterli olmadığı için kişiye hareketli protez tedavisi yapılamıyorsa iki farklı şekilde hastaya implant destekli protez yapılabilir.

Hareketli implantlarda 2 ya da 4 implant yapılır ve bu implantlar genellikle protezi desteklemek ve protez tutuculuğu arttırmak amacıyla protez altına yerleştirilir.

Daha çok implanta ihtiyaç duyulduğunda örneğin 6-8 implant yerleştirilecekse herhangi bir takılıp-çıkarılan protez yapılmadan hastaya direk sabit protezlerin takılabilmesi de mümkündür.

Detaylı Bilgi: http://www.adaklinik.com/implantoloji

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Van Çeviri Büroları

Van Çeviri BürolarıUlaşması kolay olmayan çeviri hizmetini diğer illerimizde olduğu gibi Van ilimizde

Faruk Alpaslan, ‘Servis araç sayıları artmayacak’

Faruk Alpaslan, ‘Servis araç sayıları artmayacak’Ziya Türk’ün Haberi   Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan

Faruk Alpaslan Şoförler Odası Başkanlığına aday

Faruk Alpaslan Şoförler Odası Başkanlığına adayZiya Türk’ün Haberi Uzun yıllar başkanlığını yaptığı Van Şoförler

RastgeleSeçilen İçerik

EN ÇOK OKUNANLAR

Ramazan Çelik’in Eşi Zeynep Çelik Toprağa Verildi

Ramazan Çelik’in Eşi Zeynep Çelik Toprağa VerildiAnkara’da yoğun bakımda 6 gün tedavi gören ve kurtarılamayarak hayatını

Van İş Dünyasında Öne Çıkan 20 İsim

Van İş Dünyasında Öne Çıkan 20 İsimTürkiye ve Van’da gündem çok yoğun. Türkiye’nin ve buna paralel Van’ın

Van’da İlk Kez 21 Projeden 10’u Ar-Ge Desteği Aldı

Van’da İlk Kez 21 Projeden 10’u Ar-Ge Desteği AldıVan’da 2013 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) bünyesinde kurulan