Dolar : Alış : 3.8792 / Satış : 3.8862
Euro : Alış : 4.5760 / Satış : 4.5842
HAVA DURUMU
hava durumu

Van13°CAz Bulutlu

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Van Lidersiz ve Sahipsiz…

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Van Lidersiz ve Sahipsiz…
11 Ocak 2017
Van Lidersiz ve Sahipsiz…

Gazeteci Ziya Türk, “Van Lidersiz ve Sahipsiz” başlıklı yazısında, siyasilerin ve STK temsilcilerinin kentin ve halkın sorunlarını kendi konumlarından daha çok düşünmediğini, bu yüzden kent ve halk konusunda bir araya gelemediklerini belirtti.

Yazısında, yapılan basın açıklamalarında ve toplantılarda söz alan siyasilerin ve STK temsilcilerinin, dava, Van, halk, esnaf, tüccar, yarıtımcı diyerek söze başladıklarını, ancak kentin ve halkın sorunlarının çözüme kavuşmak yerine katlanarak arttığını dile getirdi.

“Siyasiler ve STK’lar Van’ın ve halkın sorunları ile ilgileniyormuş gibi yapıp, sorun üzerinden kişisel reklam yapıyorlar. Sorunlar reklama ihtiyaç oldukça göstermelik olarak gündeme getirilmesi ile hergeçen gün daha çok büyüyor. İçinden çıkılmaz hale gelen sorunların reklam malzemesi olarak kullanılarak çözüme kavuşturulması mümkün değil.Sorunları gerçek anlamda çözmek isteyen siyasiler ve STK temsilcileri, konumlarını kaybetmeyi göze almalı. Etrafını aydınlatırken eriyen bir mum misali, temsilciliğine soyundukları halkın sorunlarını bir an önce çözüme kavuşturmalı” diyen Ziya Türk’ün yazısı..

Van’ın lideri ve sahibi yok!

Biz gazeteciler bir yere davet edildiğimizde genel olarak, “acaba neden davet ediliyoruz, bizlere neyin sunumu yapılacak ve ne için destek istenecek” diye düşünmeye başlarız. Sadece bizlerle olmak ve sohbet amacı taşıyan bir kahvaltı organizasyonu ile bize verdiği değeri gösteren Yılmaz Kılıç Bey’e teşekkür ediyorum.

Söz ve davranışları ile göz boyamaya çalışanların, gazeteciler üzerinde başarılı olamadığını söylemek istiyorum. Zihinlerimizi tazeleyerek sahipsizliği büyük bir çoğunluk tarafından ifade edilen Van’ı düşünelim ve soralım.

Söylenen sözler doğru ise Van’ın lideri ve sahibi nerede?  

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Mavi Marmara gazisi Abdulhelim Almalı vefat etti

Mavi Marmara gazisi Abdulhelim Almalı vefat ettiBir süredir kanser tedavisi gören Mavi Marmara gazisi ve İkinisan Gazetesi Haber

Ramazan Kumanyası

Ramazan KumanyasıRamazan kumanyası, her Ramazan ayında çalışanlarını düşünen şirketlerin

Van Büyükşehir’in Sayın Genel Sekreteri, selamlar..

Van Büyükşehir’in Sayın Genel Sekreteri, selamlar..Gazeteci Ziya Türk, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın’ı,

RastgeleSeçilen İçerik

EN ÇOK OKUNANLAR

Ramazan Çelik’in Eşi Zeynep Çelik Toprağa Verildi

Ramazan Çelik’in Eşi Zeynep Çelik Toprağa VerildiAnkara’da yoğun bakımda 6 gün tedavi gören ve kurtarılamayarak hayatını

Van İş Dünyasında Öne Çıkan 20 İsim

Van İş Dünyasında Öne Çıkan 20 İsimTürkiye ve Van’da gündem çok yoğun. Türkiye’nin ve buna paralel Van’ın

Van’da İlk Kez 21 Projeden 10’u Ar-Ge Desteği Aldı

Van’da İlk Kez 21 Projeden 10’u Ar-Ge Desteği AldıVan’da 2013 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) bünyesinde kurulan